viena no labākajām izklaidēm ģimenēm, kad aiz loga ārā līst lietus ir spēlēt galda spēles.

5 idejas, kā pavadīt lietainu vakaru kopā ar bērniem

Lieliski, ja brīvdienās un vakaros ir patīkams laiks, jo tad vislabākais, ko var darīt kopā ar savu ģimeni, ir doties ārā. Tomēr ne vienmēr daba tā lutina. Tāpēc vajadzīgas arī labas idejas, kā vērtīgi pavadīt kopā laiku ar bērniem mājās. Mums ir dažas idejas, ko varat izmantot.

 

  • Spēlēt galda spēles

 

galda spēles ir viena no labākajām izvēlēm, kā pavadīt brīvo laiku, kad ārā ir slikti laikapstākļiGalda spēles ir lieliska nodarbe lietainiem vakariem. Tādā veidā var stiprināt savas ģimeniskās attiecības. Bērniem galda spēles palīdzēs asināt prātu, domāšanu, atjautību un stratēģiju. Ja jūsu mājā vēl nav vismaz dažu labu galda spēļu, tad ir vērts tādas sagādāt, lai lietainās dienās vairs nebūtu īpaši jādomā, kā pavadīt laiku.

Dažādas galda spēles varat meklēt un ērti pasūtīt šeit:

https://www.xsrotallietas.lv/preces/galda-speles.html.

 

  • Kopīgi skatīties ģimenes fotogrāfijas

 

Bērniem ļoti patīk skatīties ģimenes fotogrāfijas. Gan tās, kurās redzami vecāki un vecvecāki bērnībā, gan viņu pašu bērnības fotogrāfijas. Tā ir iespēja atgādināt bērniem dažādus aizraujošus un jaukus stāstus no vecāku un viņu pašu dzīves. Fotogrāfiju skatīšanās būs kā neliels ceļojums laikā, kas liks lietainajam vakaram paskriet nemanot. Bērniem taču atkal un atkal patīk klausīties stāstus par dienu, kad viņi piedzima, par to, kādi viņi bija maziņi, kā sāka runāt, staigāt un darīt daudzas citas lietas.

 

  • Kopā ar bērniem gatavot vakariņas

 

mamma-kopa-ar-meitu-gatavo-edienuKopīga maltītes gatavošana ir aizraujoša. Bērniem patīk palīdzēt. Gatavošanas laikā arī var papļāpāt. Tā būs patīkama relaksēšanās. Varat izvēlēties kādu interesantu recepti un kopīgiem spēkiem to īstenot. Bērniem ēdiens, kuru gatavošanā viņi ir piedalījušies, noteikti garšos daudz labāk. Bērni, kuri nav sajūsmā par ēšanu, nav retums, tāpēc viņu iesaistīšana gatavošanā ir veids, kā viņus ieinteresēt.

Te dažas interesantas receptes:

http://www.mammamuntetiem.lv/articles/?id=17&pg=2&cat=431

 

  • Ģimenes kino ar popkornu

 

Filmu skatīšanās jau ir klasika, kas var jebkuru vakaru pārvērst lieliskā notikumā. Kopā ar bērniem labāk skatīties kādu multfilmu, ģimenes filmu vai komēdiju, jo smiekli ir labākais līdzeklis pret apmākušos un lietainu laiku. Atliek izvēlēties filmu, sagatavot uzkodas, popkornu un ļauties jautriem mirkļiem.

Te dažas idejas filmām, ko skatīties:

https://skaties.lv/izklaide/raibumi/kino/5-aktualas-filmas-ko-sovasar-noskatities-kopa-ar-berniem/

http://www.mammamuntetiem.lv/articles/34537/10-labas-filmas-berniem-mudina-rupeties-un-nebaidities/

 

  • Skaistumkopšanas salons mājās

 

Ja mājās ir mazas meitenes, tad nav divu domu, ka lietains vakars piemērots, lai radītu pašām savu SPA salonu. Liekat sejas maskas, aprūpējat nagus, uzpucējat matus un jautri pavadat laiku. Vērtīgus skaistuma produktus var pagatavot arī no sastāvdaļām, kas atrodamas ledusskapī, plauktos un augļu grozā.

Dažas receptes priekš mājas SPA:

http://jauns.lv/raksts/sievietem/225777-5-idejas-majas-spa

https://dieviete.lv/skaistumkopsana/180289-maskas-skaistam-kajam-pedinam/