ceļš

Ak, šie Latvijas ceļi!

Nedēļas nogalē ar ģimeni braucu pie vecākiem uz laukiem. Vasarā taču ļoti gribas izrauties no pilsētas, izbaudīt lauku mieru, skaistumu, arī dārza veltes. Tāpēc ar lielu entuziasmu devāmies jau agrā sestdienas rītā projām no pilsētas. Bagāžniekā salikām ciema kukuļus, bērniem un pašiem nepieciešamās mantas. Un jau pēc dažiem desmitiem kilometru sastapāmies ar skaudro realitāti, kāda valda ārpus pilsētu teritorijām.

remontsArvien attālinoties no blīvi apdzīvotām vietām, izjutām to, cik strauji pasliktinās ceļu kvalitāte. Ikdienā braucam pa pilsētu, kur lielākoties ceļu kvalitāte ir apmierinoša, strauji notiek arī ceļu atjaunošana. Tāpēc dzīvojām ilūzijās, ka tas notiek arī citviet, bet secinājām, ka attālākos novados ceļu stāvoklis ir pat kritisks. Parasti uz laukiem braucām pa citu ceļu, bet šoreiz vajadzēja pa ceļam šo to nokārtot, tāpēc braucām ar lielu līkumu, sanāca redzēt ceļu vairākos novados, kur nebijām bijuši ļoti ilgu laiku.

Kad pa ceļam iebraucām pie kāda paziņu ģimenes, sanāca parunāt arī par šo tematu. Un mājas saimnieks teica, ka ceļu stāvoklis nodara milzīgu postu. Vietējie auto servisi nespējot vien labot automašīnas. Arī nauda auto uzturēšanai aiziet milzu apjomā. Visu laiku jāpērk kādas rezerves daļas, jāmaksā par remontu. Viņš gan iespēju robežās cenšas auto labot pats, pasūtot rezerves daļas no https://www.trodo.lv/rezerves-dalas. Tā sanākot lētāk un ātrāk, jo reizēm rindās servisā ir ļoti garas.

Brīvdienu laikā arī mums nācās tā pamatīgāk pārbaudīt sava auto ritošo daļu, kas gan izturēja godam, tomēr pēc brīvdienām vienalga iebraucām servisā, lai pārbauda riepu spiedienu un savirzi. Viss bija kārtībā. Tomēr skaidrs, ka, ja ikdienā nāktos braukāt pa šādiem ceļiem, tad auto remonts būtu arī mūsu ikdiena. Tāpēc tagad vismaz kaut kādā ziņā varam novērtēt tās priekšrocības, kas ir dzīvei pilsētā. Laukos ir skaisti, mierīgi, tur dabas veltes ir rokas stiepiena attālumā, tomēr cilvēkiem, kuri tur dzīvo, ir arī daudz pārbaudījumu. Un ceļi noteikti ir viens no tiem.