auto

Ar salūzušu auto attapties nekurienē

Automašīna ir labs sabiedrotais steidzīgajā ikdienā, nebeidzamajā darbu plūsmā, jo tas ļauj būt mobilam un efektīvāk izlietot savu laiku ne tikai darbam, bet arī atpūtai. Tāpēc es arī savu ikdienu nevaru iedomāties bez sava uzticamā auto, kurš gan nav tas jaunakais. Tas man ir labi kalpojis jau vairākus gadus. Tomēr kāds atgadījums man lika saprast, ka varbūt pienācis laiks šo auto laist pelnītā atpūtā, jo dažu mēnšu laikā vairākas reizes nenosakāmu iemeslu dēļ automašīna tā vienkārsi ņēma un uz ceļa apstājās. Nevarēju iedarbināt, panelī arī nedega neviena brīdinošā lampiņa.

Tā nu sanāca saukt evakuatoru, kas aizvilka līdz tuvākajam servisam, kur tajā brīdī varēja auto pieņemt. Meistari skatījās, prātoja, mainīja kādas auto detaļas. It kā sāka darboties, viss kārtībā. Braucu vēl dažas nedēļas, bet atkal tāda pati situācija, ka stāvu ceļa malā, kavēju tikšanos, bet auto nekust ne no vietas.

detaļasSapratu, ka tā ir zīme no augšas. Vajag meklēt citu auto. Galu galā remonti un auto detaļas, kas laikam tika mainītas uz dullo, man jau bija krietni izmaksājušas. Ja taisu atkal, tad nav garantija, ka pēc dažām nedēļām atkal nepalikšu uz ceļa. Servisā jau tā arī nepateica, kas ir par problēmu, laikam paši pat nesaprat, vienkārši paveicās, ka izdevās atdzīvināt automašīnu.

Ja tā paskatās plašāk, tad šī auto uzturēšana tāpat man jau sāka izmaksāt pārāk dārgi, jo pēdējo gadu laikā tikušas nomainītas vairākas būtiskas auto detaļas, ko gluži katru gadu nemēdz mainīt. Un zināms taču, ka auto detaļas nav lētas.

Kas savu ir nokalpojis, jāatlaiž

Tas man bija grūts lēmums, jo biju emocionāli pieķērusies automašīnai, tomēr sapratu, ka ir jāpieņem tāds lēmums, kas būs finansiāli izdevīgāks. Tāpat vairs nevarēju pieļaut, ka tiek izjaukti mani plāni, kavēju darbu un tikšanās. Tāpēc pārdevu šo automašīnu un līzingā iegādājos citu. Ne jau pašu jaunāko, bet gana labu, lai tuvākajā laikā nebūtu nekādu nopietnu problēmu. Pirms iegādes auto aizvedu uz servisu, lai tur sniedz savu vērtējumu par automašīnas tehnisko stāvokli.

Jau pirmajā dienā sajutu to, cik patīkami ir braukt ar jaunāku auto, kas ir tik labā stāvoklī, moderns, skaists. Galu galā jau pēc nedēļas biju pieradusi pie jaunā auto. Un nebija jāsatraucas, ka negaidīti attapšos ceļa malā ar salūzušu auto. Tas tiešām bija liels uzlabojums manā ikdienā. Un jāsaka, ka jaunais auto arī patērē mazāk degvielas, kas ir vērtīgs ietaupījums. Automašīna ir līdzeklis, ko izmantojam savā labā, tāpēc sentimentam šajā jautājumā nav vietas. Kas vairs nespēj pildīt savu funkciju, tas jānomaina.