laiks-priekš-sevi

Atrast laiku sev — laikmeta izaicinājums

Dienas ritms vairumam cilvēku šobrīd ir tiešām nesaudzīgs: pienākumi, darbs vai pat vairākas darba vietas, ģimenes rūpes. Katrs domā, kaut diennaktī būtu kāda lieka stunda, kad paspēt iekavēto vai nedaudz ilgāk pagulētu, jo nav noslēpums, ka tik daudz kas tiek darīts uz miega un savu personīgo vajadzību rēķina.

Tomēr ilgtermiņā šāds dzīvesveids beidzas ar izdegšanu, imunitātes pazemināšanos, depresīviem stāvokļiem un citām likstām. Tāpēc viens no lielākajiem šī gadsimta cilvēku izaicinājumiem ir spēja atrast laikus sev — būt ar sevi, rūpētis par sevi, aprunāties ar sevi, apstāties un paskatīties uz savu dzīvi: no kurienes un uz kurieni es eju? Un kāpēc es to daru?

Hobijs. Lai arī cik būtu aizņemta ikdiena, cik daudz laika vajadzētu visiem pienākumiem, katram cilvēkam ir vajadzīgs kāds hobijs. Kaut vai viens. Protams, ka hobija izvēli vajag saskaņot ar savām reālajām finansiālajām un laika iespējām, bet izvēļu ir tik daudz, ka katrs var atrast kaut ko savai gaumei. Vislabāk hobiju izvēlēties tādu, kas nav cieši saistīts ar profesiju, lai būtu iespēja ikdienā pārslēgties uz kaut ko citu, izvēdināt galvu. Arī gūt gandarījumu, ka var paveikt kaut ko vērtīgu arī citā jomā.

Laiks vienatnei un pārdomām. Brīvs laiks sev ir nepieciešams ne tikai, lai kaut ko aktīvi darītu, bet arī tāpēc, lai uz mirkli atrastos miera un pārdomu stāvoklī. Tas ir brīdis, kad ieklausīties sevī, kad uzdot sev svarīgus jautājumus un arī sadzirdēt patiesas atbildes, kas nāk no sirds dziļumiem un intuīcijas. Ja regulāri atrod šādus mirkļus, tad ir daudz vieglāk nepazaudēt sevi, savu būtību un patiesās vēlmes.

Laiks pašattīstībai un izklaidei. Pilnveidot sevi nepieciešams ne tikai profesionālajā jomā, bet arī attīstīt savu personību, dažādas prasmes, paplašināt redzesloku, arvien interesēties par kaut ko jaunu, sekot līdzi aktualitātēm. Var lasīt grāmatas, žurnālus, blogus. Dažu intelektuālu un arī izklaidējošu žurnālu abonēšana noteikti būs noderīga, lai regulāri nodrošinātu aizraujošu lasāmvielu.

Idejas, ko abonēt, meklē šeit:  http://www.reitingi.lv/lv/news/22/119685.html.

Un nevajadzētu aizmirst arī par izklaidi, kas mērenā apjomā nepieciešama ikvienam cilvēkam. Dejas, koncerti, ballītes, festivāli un viss plašais izklaižu un kultūras piedāvājums ļauj izvēlēties kaut ko savai gaumei un iespējām.