bulb-conceptual-creative-256307

Bez kurām ērtībām Tu nevari iedomāties savu māju?

21. gadsimts īpaši izceļas ar to, ka cilvēki ir digitalizējuši un elektronizējuši gandrīz visu iespējamo. Un tas viss ticis darīts savu ērtību un komforta dēļ, tāpēc, lai ietaupīt laiku un nenodarbotos ar lietām, ko iespējams automatizēt un uzticēt kādām iekārtām. Kādas ir tās ērtības, bez kurām jūs nevarat iedomāties savu mājokli un darba vietu? Kamēr jūs par to domājat, padalīšos ar savu veidokli.

Internets un viedierīces

Droši vien reti kurš mūsdienās savu ikdienu varētu iedomāties bez interneta un dažādām viedierīcēm – telefona, datora, planšetes vai vismaz viena no tiem, jo šobrīd vairums šo ierīču funkciju pārklājas. Arī mana ikdiena ir cieši ar to saistīta. Es izmantoju iespēju strādāt no mājām, nevis katru dienu braukt uz biroju. Tas man ļauj pašai elastīgāk plānot savu laiku, ietaupīt laiku, ko es pavadītu ceļā, kā arī samazināt izdevumus, jo nav jāmaksā par transportu, pusdienām ārpus mājas utt. Internets un viedierīces man ir devuši lielisku iespēju būt mobilai un darbspējīgai jebkurā vietā un laikā.

Trauku mazgājamā mašīna

Lai gan man patīk darboties virtuvē, trauku mazgāšana nekad nav man bijusi mīļa nodarbe. Mēs esam kupla ģimene, tāpēc netīro trauku kaudze vienmēr ir iespaidīga. Pateicoties trauku mazgājamajai mašīnai es varu vairāk laika veltīt atpūtai un savai ģimenei. Man katru dienu nav vairāk nekā pus stunda jāpavada mazgājot traukus. Un tas noteikti nāk par labu arī manām rokām, kurām nav jāmirkst ūdenī. Es tiešām vairs nevarētu iedomāties savu ikdienu bez tām ērtībām, ko sniedz trauku mazgājamā mašīna.

Signalizācija un vārtu automātika

Manuprāt, elektroniskie risinājumi ir devuši lielu pienesumu arī drošības jomā. Piemēram, mūsu mājai ir signalizācija, par ko es ļoti priecājos, jo tas ļauj justies daudz drošāk, ar mierīgu prātu varam braukt brīvdienās. Tāpat mājas teritorija ir droši noslēgta ar žogu un vārtiem. Mums ir uzstādīta arī vārtu automātika, kas ir vēl viens patīkams modernā laikmeta sasniegums, kas ļauj baudīt ērtības un komfortu. Vārtu automātika man ļauj neizkāpt no auto, kad piebraucu pie mājas teritorijas, jo vārti atveras paši, kad es nospiežu podziņu uz pults, kas man ir somā.

Veļas mazgājamā un žāvējamā mašīna

Ja jau minēju trauku mazgājamās mašīnas priekšrocības, tad nevar nepieminēt veļas mašīnu, kas apvienota ar žāvētāju. Es no tā jau izņemu sausas drēbes. Vēl atceros tos laikus, kad mamma un es pati jaunībā mazgāju drēbes ar rokām. Māja un pagalms bija pilns ar veļas šņorēm. Tagad tas prasa tik maz pūļu! Un iespējami tik dažādi režīmi katra auduma kopšanai. Šī ir ērtība, kas patiešām ietaupa laiku un spēkus, jo nevaru iedomāties, ka man vajadzētu brīvdienas pavadīt pie veļas kaudzēm. Sākumā man bija veļas mašīna bez žāvētāja, bet pēc draugu ieteikuma nopirku citu, kur apvienotas abas funkcijas. Un ne mirkli šo lēmumu nenožēloju, jo tagad baudu sadzīves komfortu vēl augstākā līmenī.