ģimene un uzkrājums

Iegūt sirdsmieru par savas ģimenes nākotni

Kamēr esi brīvs kā putns gaisā, bez saistībām, bez attiecībām, viss šķiet vienkārši, nekam nav īpašas nozīmes. Un šāds laiks jaunībā ir vērtīgs katram, jo tad formējas personība, saprotam, ko īsti no dzīves vēlamies. Bet ar gadiem nāk briedums un arī gatavība uzņemties lielāku atbildību. Kad tiek izveidota ģimene un tajā ienāk nākamā paaudze, tad attieksme pret ļoti daudzām lietām krasi mainās.

Atbildība un rūpes par nākotni

Viena no galvenajām lietām, kas mainās brīdī, kad ir sava ģimene, ir atbildības līmenis par visu, kas notiek. Ir daudz vairāk bažu, tāpēc arī lielāka atbildības sajūta. Ģimene neesmu tikai es, tie ir vairāki cilvēki. Un jārūpējas, lai visiem būtu labi, lai būtu īstenotas visu vajadzības. Vispirms jau tā ir atbildība par drošību, pārtiku, pajumti, emocionāli veselīgu un mīlošu vidi, savstarpējām attiecībām. Un tas viss nevar rasties pats no sevis, tas prasa darbu — gan reālu naudas pelnīšanu, gan plānošanu, mērķu izvirzīšanu un sasniegšanu, kā arī darbu ar savu iekšējo pasauli, savu personību.

Kas tad ir tie pamatakmeņi, uz kuriem var savai ģimenei būvēt drošāku nākotni? Kā arī mazināt savas raizes, kā tikt galā ar neplānotām situācijām un grūtībām? Ja ir ģimene, tad uz veiksmi vien paļauties vairs nevar, ir arī pašam jāsper pārdomāti soļi, izvēloties tālredzīgus risinājumus.

  • Naudas uzkrājumi. Tā ir viena no pamatlietām, ko ieteiks ikviens eksperts. Naudas uzkrājumi ir kā drošības spilvens visdažādākajām situācijām. Mēs nekad visos sīkumos nākotni nevaram paredzēt. Tāpēc ar iekrātajiem līdzekļiem var atrisināt dažādas problemātiskas situācijas, segt neplānotus un steidzamus izdevumus. Tas ir arī atspaids gadījumā, ja ir samazinājušies regulārie ienākumi. Naudas uzkrājumu veidošana ir viens no tiem paradumiem, ko eksperti iesaka Latvijas iedzīvotājiem padarīt par savu paradumu jau no tā brīža, kad sāk strādāt un saņemt algu. Kaut vai nelielu summu katru mēnesi nolikt krājkontā. Tie var būt kaut vai daži eiro, bet pēc kāda laika tā vienalga būs kļuvusi par lielāku naudas summu, kas sniegs sirdsmieru.
  • Apdrošināšana. Apdrošinātāji šobrīd piedāvā ļoti plašu pakalpojumu kāstu. Tas ļauj parūpēties par dažādiem savas ģimenes aspektiem. Tā ir īpašuma apdrošināšana, dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošināšana. Arī veselības apdrošināšana, kredītmaksājumu apdrošināšana un citas apdrošinājuma formas, ko var pielāgot ikvienai situācijai. Par visām iespējām informēs izvēlētais apdrošinātājs. Lai lieki neriskētu un nešaubītos par saviem ieguvumiem, jāizvēlas apdrošinātājs ar labu reputāciju.

ģimene

Savs mājoklis. Ja studiju gados ir vienalga, kur un ar ko dzīvo, tad ģimenei jau vajag stabilitāti un paredzamību. Nevar raustīt ģimenes locekļus no viena īrēta mājokļa uz nākamo. Vislabāk ir jau laikus iegūt stabilu mājvietu, ko var saukt par savu. Tad var būt pārliecināts, ka tajā bērni varēs uzaugt, varēs pavadīt mierīgas vecumdienas. Tomēr mājokļa iegāde nav tik vienkāršs jautājums. Reti kuram ir tādi ienākumi, kas ļauj bez kreditēšanas spert šādu soli. Biežākais risinājums ir hipotekārais kredīts. Tas ļauj iegādāties vēlamo mājokli, nodrošinot ģimenei drošu un ērtu vidi. Bet norēķināties par to var vairāku gadu laikā ar saprātīgiem ikmēneša maksājumiem. Hipotekārais kredīts ļauj uzreiz iegūt savu mājvietu, gadiem nekrājot tam naudu. Hipotekārais kredīts ar izdevīgiem nosacījumiem pieejams pie nebanku aizdevēja “Latvijas Hipotēka”.