laba āda

Iesoļo vasarā ar skaistu ādu

Sieviete ir trausla būtne, viņa izstaro maigumu un daiļumu. Tomēr, lai starojums būtu pareizais, ir sevi attiecīgi jākopj. Viens no galvenajiem priekšnoteikumiem, lai izskatītos labi ik vienā dzīves situācijā – veselīga un kopta āda. Un ko pamana visi – sejas ādu!

Arī āda ir jābaro

Cilvēka āda ir lielākais orgāns. Un šis orgāns ir jābaro, tāpat kā visi citi. Tieši ādā atspoguļojas ikdienas gaitas. Ja cilvēks ir noguris, pārstrādājies, ikdienā lieto nepareizu uzturu un smēķē vai lieto alkoholu – āda kļūst neveselīga. Tā var palikt sausa vai alerģiska, jūtīga, pelēcīga vai ar dzeltenu nokrāsu. Āda ļoti reaģē uz dažādām negācijām. Ātrāk veidojas grumbas, jo zūd ādas elastība.

Āda ir jāpabaro ar vitamīniem. Nav obligāti lietot sabalansētos vitamīnus, kas nopērkami aptiekā. It sevišķi, ja pieejami dabiskie vitamīni, kas uzņemami ar augļiem, ogām un dārzeņiem.

Tomēr, ja ādas problēmas ir nopietnākas, ar pareizu aprūpi vien iesākumā nepietiks. Ir nepieciešama dermatologa konsultācija, lai saprastu, vai jūsu ādai iesākumā nav vajadzīga speciāla ārstēšana.

Dermatologs – ādas ārsts

arstesanaDermatologs ir ārsts, kas palīdzēs tikt skaidrībā ar jūsu ādas stāvokli. Tāpat speciālists izmeklē veidojumus un dzimumzīmes. Šāds speciālists būtu noteikti jāapmeklē tad, ja jums radušās aizdomas par kādu dzimumzīmi (tā aug, maina krāsu vai formu, kļuvusi sāpīga vai iekaisusi). Tāpat speciālists palīdzēs uzlabot ādas stāvokli un risināt nopietnākas problēmas, ja tādas ir.

Rūpes par ādu – dienu no dienas

Par ādu jārūpējas katru dienu bez izņēmumiem. Jāsāk jau ar higiēnas ievērošanu. Ādai nepatīk kairinājumi. Pie kairinājumiem var pieskaitīt arī mūsu pašu sviedrus. Āda būs apmierināta tad, ja būsim tīri.

Noteikti nav ieteicams pārspīlēt ar spēcīgiem, smaržojošiem mazgāšanās līdzekļiem. It īpaši tad, ja āda ir sausa vai jūtīga. Vēlams izvēlēties speciāli paredzētas dušas želejas un mazgāšanās līdzekļus attiecīgajam ādas tipam.

Ja vēlaties palīdzēt gan sev, gan apkārtējai videi – pamēģiniet ekoloģiskus mazgāšanās līdzekļus bez smaržas un bez ķīmijām.

Saki NĒ vecajai ādai

Jā, arī cilvēks maina ādu. Un, atšķirībā no čūskām, dara to katru dienu – visu laiku. Mirušās ādas šūnas pašas pamet mūsu ķermeni. Bet kā ādai palīdzēt, kā “noņemt” to, kas lieks?

Iesaku lietot skrubjus. Vismaz reizi nedēļā kārtīgi noskrubēt visu ķermeni ar, piemēram, cukura skrubīti. Tas ne tikai palīdzēs atbrīvoties no atmirušajām ādas šūniņām, bet arī pozitīvi ietekmēs asinsriti.

Vecā āda ļoti garšo putekļu ērcītēm, starp citu. Jūs taču negribat barot šos kaitēkļus paši ar savu miesu?

Atpūta – skaistuma atslēga

Atpūta un kvalitatīvs miegs – tas ir katra cilvēka laba izskata noslēpums. Lai kādus brīnumlīdzekļus jūs nelietotu, miegu neaizstās nekas. Atpūties cilvēks vienmēr izskatās labi. Protams, arī jūtas labi!

Tāpat jāpiemin fiziskās aktivitātes. Ja neesat sporta piekritējs – dodieties pastaigās. Svaigs gaiss un fiziskās aktivitātes nāk par labu ne tikai ādai, bet visam organismam kopumā.

Sākot pastiprināti rūpēties par savu ādu, jūs veiksmīgi uzlabosiet arī vispārējo veselības stāvokli. Un tas būs pamatīgs ieguvums. Jo veselību taču nevar nopirkt par naudu!

Padomājiet par sevi, par labsajūtu un izskatu. Tuvojas vasara. Skapī jāmeklē plānāki apģērbi, kas atsedz vairāk miesas – jūsu ādai jābūt veselai un ķermenim formā!

Sāciet jau tagad – smūtiji, augļu un dārzeņu sulas, ogas – tas viss pabaros jūs ar vitamīniem un sniegs labsajūtu. Lai izdodas iesoļot vasarā ar skaistu ādu un mirdzošām acīm.