problemas

Ja ir problēma, tā vienkārši jārisina

Gadās, kad nepatīkama situācija šķiet tik samilzusi, ka nav jausmas, kā ar to tikt galā. Un tad vieglāk šķiet vienkārši problēmu ignorēt, izlikties to neredzam, cerot, ka pats no sevis kaut kas atrisināsies. Tomēr tā nemēdz būt. Laiks parasti problēmu risināšanā nav nekāds dižais palīgs. Jo ilgāk vilcinās, jo vairāk nebūšanas samilzt. Tā ir kā sniega bumba, kas kļūst arvien lielāka un bīstamāka.

Pavisam noteikti to var teikt par gadījumiem, kad ir problēmas ar auto tehnisko pusi. Viens ignorēts sīkums un novilcināts remonts, noved pie citiem bojājumiem un jauniem izdevumiem, kas galu galā jau vainagojas ar gandrīz kapitālo remontu vai kādu nepatīkamu atgadījumu uz ceļa, jo slikts auto tehniskais stāvoklis vienmēr ir nopietns drauds drošībai. Labāk jau laikus meklēt un nomainīt vajadzīgās rezerves daļas, lai novērst automašīnas tālāku bojāšanos, kas galu galā izmaksās daudz dārgāk. Arī remonts būs ilgāks, radot lielākas neērtības. Remontam nepieciešamās rezerves daļas ikviens var ērti un ātri, par izdevīgām cenām iegādāties: https://www.trodo.lv/rezerves-dalas.

Nebēgt no problēmām

problemViens no veidiem, kā uzlabot savas dzīves kvalitāti un arī vairot savā ikdienā mieru, ir neizaudzēt sev lielas un smagas problēmas, kas jau vairs nav tik vienkārši atrisināmas. Ja katrai problēmsituācijai un neskaidrĪbai ķeras klāt uzreiz, skatās acīs patiesajai situācijai, tad ir daudz vieglāk atrast risinājumu, un rīcība var prasīt mazāk enerģijas un līdzekļu. Bet ne vienmēr to ir viegli izdarīt, jo problēmas biedē, mums nepatīk diskomforts, nemiers un sajūta, ka grūti kontrolēt situāciju. Tas prasa lielus emocionālos resursus. Tomēr tas ir pareizais ceļš. Ja redzi problēmu tad to arī risini.

Kā atrast īsto risinājumu?

Ar apņemšanos atrisināt problēmu var būt par maz, jo ir vajadzīga arī reāla rīcība. Un jāizvēlas labākais veids, kā risināt problēmsituāciju. Un te var sākties problēma, jo ne vienmēr ir jausma, kurš ceļš ir pareizais. Un visgrūtāk tas ir ar tādām problēmām, kas skar attiecības, saistības, atbildību. Viss nav tikai melns vai balts. Tāpēc izlemt nav viegli. Dažas metodes, kas var palīdzēt nokļūt pie īstās atbildes un rīcības plāna.

 

  • Vides maiņa

 

Bieži vien problēma ir aktuāla kādā konkrētā vietā vai cilvēku sabiedrībā, tāpēc noderēt var vides maiņa. Tas var ļaut atslābināt prātu un pamanīt jaunus risinājumus, apzināties savas emocijas. Var pasēdēt parkā, kādā skaistā kafejnīcā, aizbraukt atpūsties uz citu pilsētu. Dod sev mirkli laika un telpas, lai risinājums tajā var ienākt.

 

  • Uzliec problēmu uz papīra

 

Gadās, kad īsto situāciju pat īsti neapzināmies. Laba metode būs uzlikt visu uz papīra. Var zīmēt shēmas, veidot sarakstu, uzdot jautājumus, sarakstīt visu zināmo informāciju, veikt aprēķinus. Redzot to skaidri acu priekša, būs daudz vieglāk kaut vai pa solim problēmu risināt.

 

  • Paskaties no malas

 

Iedomājies, ka identiska situācija būtu draugam, kurš lūgtu padomu. Ko tu viņam ieteiktu darīt, lai atrisinātu situāciju?