kā atgūt labu redzes kvalitāti un kādi paņēmieni ir visefektīvākie

Kā atgūt redzes kvalitāti

Acu miglošanās, neskaidrs attēls, nespēja izlasīt uzrakstus, acu asarošana, sāpes, graušana, apsārtums — tās ir tikai dažas no problēmām, kādas var piemeklēt acis. Redzes kvalitātes un acu komforta pasliktināšanās nav nekas patīkams. Tas ikdienā var sagādāt diezgan daudz diskomforta, jo bez redzes taču nevar ne mirkli. Tāpēc ir laikus jāmeklē piemēroti risinājumi. Tāpat jāņem vērā, ka ielaistas acu kaites var progresēt, nodarīt redzei un acīm neatgriezeniskus bojājumus. Ko darīt?

Jādodas pie acu ārsta

Lai diagnosticētu problēmu un arī izvēlētos piemērotāko risinājumu, jāsāk ar vizīti pie acu ārsta.

Viņš veiks visas vajadzīgās pārbaudes ar modernām medicīnas iekārtām. Acu ārsts ir tiešās pieejamības speciālists, tāpēc, lai dotos pie viņa, nav nepieciešams norīkojums no ģimenes ārsta. Var droši pieteikt vizīti jebkurā poliklīnikā, medicīnas centrā vai privātā klīnikā. Tā ir brīva izvēle. Redzes pārbaudes veikšanu piedāvā arī optikas saloni, kur strādā profesionāli optometristi.

Ja vajadzīgi redzes korekcijas līdzekļi

Ja pēc pārbaudes ir konstatēti redzes traucējumi, kurus nepieciešams koriģēt, tad visbiežāk ir divas opcijas — brilles vai kontaktlēcas. Brilles ir ierasts un jau sen visiem pazīstams redzes korekcijas līdzeklis, kas ir vienkāršs lietošanā. Tomēr mūsdienās daudzi no brillēm atsakās par labu kontaktlēcām, jo brilles tomēr kaut kādā ziņā ierobežo dzīvesveidu. Tiem, kuri iecienījuši aktīvu un sportisku dzīvesveidu, ieteikums nēsāt brilles var nešķist pieņemams.

Kontaktlēcas ir vairāk piemērotas aktīvam dzīvesveidam. Kontaktlēcas arī neliek mainīt savu vizuālo tēlu. No malas neviens pat nevar pateikt, ka otram ir redzes problēmas, jo kontaktlēcas nav pamanāmas.

Par to, kurš redzes korekcijas līdzeklis ir piemērots, jāizlemj, izvērtējot savu dzīvesveidu un arī acu ārsta ieteikumus. Bieži vien tieši acu īpatnības ir tās, kas nosaka, ka piemērotāks ir viens vai otrs redzes korekcijas veids.

Redzi glābt var acu lāzeroperācija

Gadījumos, kad diagnosticētas tādas acu saslimšanas kā diabētiska retinopātija, tīklenes vēnu tromboze, perifēriskā tīklenes distrofija, periferisks tīklenes plīsums, centrāla seroza hetioretinopātija, glaukoma un katarakta, var būt nepieciešama operācija acīm. Viena no modernām un progresīvām metodēm medicīnā šobrīd ir acu lāzeroperācija.

Acu lāzeroperācija tiek izmantota arvien biežāk, jo tās laikā netiek traumēts acs ābols, tā ir mazinvazīva. Acu lāzeroperācija tiek veikta ātri, to veic ambulatori. Tas nozīmē, ka acu lāzeroperācija neliek pacientam pēc tam dienām gulēt slimnīcā, pēc procedūras var doties mājās.

Katrai acu saslimšanai ārsti var izmantot cita veida lāzeru, tomēr tie visi vairumā gadījumu spēj pacientu izglābt no akluma un ievērojami uzlabot acu stāvokli.

Jo savlaicīgāk vēršas pie acu ārsta, jo ātrāk var noteikt diagnozi, uzsākt ārstēšanu un sasniegt labākus rezultātus.