pirmais-septembris

Kad iekrāsojas pirmās rudens lapas

Neskumstiet, kad vasara iet uz nobeigumu. Sāksies rudens, jau pavisam drīz. Jau aiz loga pie pamales redz – septembris tuvojas.

1.septembra atmiņas

1.septembris visu mūžu paliks atmiņā kā zīmīgs un īpašs datums mums visiem. Vieniem tas asociēsies ar ko patīkamu – draugiem, mācībām, jaunu burtnīcu smaržu. Citiem ar ko pavisam pretēju – mājasdarbiem, piktiem skolotājiem un piezīmēm dienasgrāmatās. Bet visi kā viens mēs atceramies – tā ir diena, kad jādodas uz skolu.

Meitenes baltās blūzēs un melnos svārciņos ar bantēm matos, rokās gladiolas šķēps – katrai citādākā krāsā un garumā. Zēni kautrīgi pieķērušiem mammai pie rokas pieklājīgās, vēl nenošmulētās drēbītēs. Pirmklasnieki, kuriem jādodas ieskandināt pirmā skolas diena kopā ar pēdējās klases skolēniem, šis mirklis vienmēr liekas tik aizkustinošs…

Atmiņas

Liekas, tikko vēl pati gāju mammai blakus uz pirmo skolas dienu. Pēc pāris dienām vedu savu pirmklasnieci uz skolu. Kur aizritējis viss laiks, kas bijis pa vidu, starp mani un viņu?

Lapas iekrāsojas bāli dzeltenas

lapas-rudenīJau pavisam drīz rudens sāks krāsot pasauli savās krāsās. Viņš to dara pavisam nesteidzīgi, it kā sagatavojot mūs kādām pārmaiņām. Kaut mēs jau zinām, kāds būs iznākums, kādas būs viņa izmantotās krāsas.

Rudens pamazām iekrāso bērnu lapas bāli dzeltenas. Pa vienai vien. Un vējš, jautri smejoties, tās pa vienai noplēš no koka zariem un lidina pa pagalmiem.

Bet pavisam drīz rudens aizraujas. Viņš no azotes izvelk aizvien jaunas un jaunas krāsas, vienu par otru košāku un acīs krītošāku.

Rudens ziedi

Ziedu pasūtīšana internetā lai paliek ziemai, kad ziedu trūkst laukā… Rudenim ziedu pasūtīšana nav vajadzīga, viņš pats sev sagādā skaistākos ziedus. Dālijas priecē ar savu daudzveidību. Tās zied visās varavīksnes krāsās un vēl vairāk. Tās pārsteidz ar savām formām un izmēriem – katrs zieds citādāks…

Ziedu pasūtīšana – jautājiet rudenim, lai viņš atnes sev līdzi kārtīgus rudens ziedus. Tādus, kas ilgi jo ilgi parasti stāv vāzēs un priecē nedēļām ilgi. Jo aiz loga kļūst arvien vēsāks un valgāks, zeme kļūst patīkami auksta, līdz sāk saldēt pēdas.

Laiks apģērbties nedaudz siltāk

Rudens draudzējas ar nešpetnu vēju, kuram patīk ātri skriet, jaukt matus un pakutināt paduses ar valgu dvesmu. Tāpēc ir laiks apģērbties nedaudz siltāk, lai vējam nav kur pieķerties. Rudens ir tas laiks, kad meitenes izvēlas matus saveidot ciešāk kā parasti, jo rudens vējam tik ļoti patīk bez atļaujas ar tiem rotaļāties. Vējš paķer brīvās matu cirtas un apvij meitenēm vairākas reizes ap seju, paceļ gaisā un sapin neatvijamos mezgliņos.

Ir laiks vērt vaļā skapi, lai paķertu pērnās drēbes, kas bija noliktas uz vasaru dziļāk.