neveiksme

Kāpēc dažreiz dzīvē neveicas? Retorisks jautājums

Cilvēki parasti ar zināmu noslēpumainību runā par panākumiem dzīvē, bet ar neveiksmēm un viņu cēloņiem, kas pie šīm neveiksmēm noveduši, viņi nodarbojas daudz mazāk. Un tomēr, abas šīs problēmas nav tikai iekšēji viena ar otru saistītas. Angļu psihologs Bernhards Hollanders kādā no saviem priekšlasījumiem reiz aplūkojis tieši neveiksmju cēloņus. Viņa atziņas bijušas šādas:

  •       Cilvēks negūst panākumus un pat zaudē, ja viņa plāni ir lielāki par viņa naudas maku;
  •       Ja viņš savu uzticību velta necienīgiem un neuzticamiem cilvēkiem;
  •       Ja viņam izpriecas un iegribas ir pirmajā vietā un tikai tad seko pienākums;
  •       Daudzi cilvēki netiek uz zaļa zara arī tāpēc, ka viņi pieķeras pārāk pārdrošiem sapņiem. Tiem labāk šķiet izšķirties par medni kokā, nekā zīli jau turēt stingri satvertu savās rokās.
  •       Viņi zaudē arī tādēļ, ka arvien atliek uz rītu to, kas būtu izdarāms jau šodien un nespēj ar visiem spēkiem seko vienam mērķim.

Tiecoties pēc pašu izgudrotiem skaistuma standartiem

Cilvēkiem mūsu laikos gribas to, kas, iespējams, nemaz nav vajadzīgs. Plastiskā ķirurģija, pīrsingi un tetovējumi – priekš kam pārveidot savu ķermeni. Plastiskā ķirurģija ir populāra visā pasaulē, šie ārsti pelna miljonus tikai tamdēļ, ka cilvēki akli tiecas pēc kādiem izdomātiem skaistuma standartiem. Plastiskā ķirurģija apsteidz parastas ārstu prakses, cilvēki neārstē problēmas, bet rada sev jaunas. Plastiskā ķirurģija ir kā medicīna, kas samaitā, padara vien neglītāku un dīvaināku… Protams, nerunāsim par izņēmumiem, kad ārsti palīdz cilvēkiem, kas guvuši nopietnus defektus, kur traumatologs sen vairs nespēj līdzēt.

Neveiksmes mēs paši sev piesaucam un radām

Neveiksmes ātri var piemeklēt arī tos, kas neprot sadzīvot ar citiem cilvēkiem, kas nespēj citos radīt uzticību pret sevi, kas ar savu rīcību un darbošanos nespēj citus pārliecināt, kas sarunā ir garlaicīgs un liekvārdīgs, iepriekš jau citus nogurdinādams pirms vēl nav nonācis pie sava runājamā noslēguma.

Vajadzīga zināma uzņēmība, optimisms, sirsnība, humora izjūta, lai varētu satvert savās rokās pavedienus, kas noved pie sekmēm un panākumiem.

Laulātā drauga izvēle – faktors veiksmei!

Sieva, kas nemitīgi strīdas, vienmēr sūdzas un kurn, kas ir neiecietīga un valdīt kāra, tā viegli var kļūt par ģimenes dzirnu akmeni, kas samaļ mieru un ja ne velk savu vīru lejā, tad katrā ziņā apgrūtina viņa kāpšanu augšup!

Arī no laulībām, kur vīrišķīga sieviete apprec sievišķīgu puisi, nekas labs iznākt nevar, tāpat kā maz laba var dot laulības starp krietni un drošsirdīgu vīrieti un nevarīgu, bailīgu sievieti.

Ne laime, nedz panākumi nevar plaukt tur, kur abi laulātie nav pārbaudījuši viens otru. Abiem jābūt draugiem un lieliskiem sabiedrotajiem.