saimniece-virtuve

Katrā virtuvē viena saimniece

Sievietes, kuras kaut reizi savu telpu ir dalījušas ar vēl kādu sievieti zina, cik tas ir grūti un, es pat teiktu, neiespējami. Virtuvē saimniekot drīkst vien viena saimniece. Pat tad, ja vīrietis ik pa laikam gatavo ēst, viņa sieviete kritiski noskatīsies uz to, kāda nekārtība tiek atstāta, kur tiek nolikti trauki un kas ir izdarīts citādi, nekā viņa vēlētos.

Lieki piebilst, ka katra saimniece savu virtuvi vēlas iekārtot pēc savas patikas un gaumes. Un tikai kārtīga saimniece zina, cik svarīgi ir labi virtuves galdi!

Virtuves galdi nopērkami jebkurā mēbeļu veikalā. Tomēr, ir vērts izvēlēties dārgākus un kvalitatīvākus galdus. Virtuve ir kā svētnīca, kurā visam jābūt perfektam un labi pārdomātam. Galds ir vieta, kur sanāk kopā ģimene lai ne tikai paēstu, bet lai būtu kopā un aprunātos, satiktos. Visas svarīgākās runas allaž notiek pie galda. Izvēlieties to īsto, tādu, kas patiešām patīk!

Tāpat ir svarīgi trauki. Nevienai saimniecei īsti netīk, kad katram ciemiņam savādāks šķīvis jāliek priekšā. Vislabāk pamazām, ar laiku iegādāties vienādus komplektus, vismaz lai ciemiņu priekšā nav jākrīt kaunā. Viesi vienmēr klusībā novērtē saimnieci pēc viņas traukiem un darbošanās virtuvē. Un, protams, pēc virtuves tīrības…

Ak, cik nav redzēts, kad saimniece galīgi nav savā vietā… Plīts netīra, trauki izlietnē… Un nesakiet, ka tam visam var būt kādi izskaidrojumi. Sievietei ir jāgādā par kārtību un tīrību. Plīti nomazgāt – 10 minūšu darbs, ja ne mazāk! Protams, ja to dara regulāri. Grīdu ik dienas pārskalot ar mitru birsti – vēl 10 minūšu darbs. Labāk taču tā, nekā vienu reizi mēnesī šādiem darbiem veltīt veselu dienu, vai ne tā?

Nelaidiet savā virtuvē svešu saimnieci, tas gan jāpiekodina. Ne velti šāds teiciens ir radies, tas nāk no dzīves pieredzējušiem ļaudīm. Pamēģiniet sadalīt savu virtuvi ar vīramāti. Nu ne jau vienu dienu vien. Pamēģiniet mēnesi. Un tad es jums pajautāšu komentārus par šo viedo teicienu.