ģimenes galds

Ko celt ģimenes galdā, kad aptrūkušās idejas?

Pamperi, uzkopšana, veļa un trauku kalni – dienu no dienas šie un vēl daudzi citi elementi atkārtojas katras jaunās mammas ikdienā. Kurš gan cits rūpēsies par mazuli, kuram pamperi jāmaina neskaitāmas reizes dienā? Kurš gan cits rūpēsies par tīrību mājās, par netīro veļu un traukiem? Un tas taču nav viss! Vīrs vakarā pārrodas noguris no darba un arī viņam ir vajadzīgas rūpes un silts ēdiens, ko celt galdā! Ko darīt brīžos, kad idejas ir pavisam aptrūkušās un nav ne jausmas, ko lai šodien pagatavo vakariņās? Būsim radošas, meklēsim jaunus avotus iedvesmai!

Šad tad var atļauties arī atpūsties

Ja vien rodas tāda iespēja, atstājiet mazuli kādam pieskatīšanā. Lai pamperi un mazuļa raudas kaut uz kādu stundiņu paliek par vecmāmiņas uztraukumu, ne jūsu. Visi vecāki ir pelnījuši atelpas mirkli. Un nešaustiet sevi, ka šovakar vakariņās nav ēdiens, kas sastāv no trim daļām, salāti un vēl saldais. Šad tad patiešām var un vajag atpūsties. Izvelciet no saldētavas pelmeņus! Neviens par ļaunu neņems, ka vakariņas šodien būs savādākas kā ierasts!

Kāpēc ik pa laikam neizmantot to, kas ātri nopērkams lielveikalā? Izvēle taču ir pietiekoši liela. Ja nevēlaties pelmeņus, pasūtiet pārmaiņas pēc ko garšīgu ar piegādi tieši uz mājām – pica, suši – tā būs atslodze ne tikai jums, bet arī vīram pēc darba dienas. Paņemiet sev vīna glāzi, vīram aukstu alu un izbaudiet vakaru!

Smeļamies idejas restorānos

Koka krēsli, skaists interjers, glauna apkalpošana… Restorāni un kafejnīcas ir īstā vieta, kur var smelties idejas savam ģimenes galdam. Un ne tikai ēdienu izvēlē, kaut ko var paņemt arī no dizaina, no iekārtojuma. Piemēram, koka krēsli lieliski izskatīsies arī jūsu virtuvē. Ja noskatījāt skaistus koka krēslus kādā kafejnīcā, pavērojiet, varbūt kādi mēbeļu veikali piedāvā ko līdzīgu? Mainīt interjeru arī ir aizraujošs pasākums!

Dodieties satikties ar draudzenēm, pasūtiet kādu gardu ēdienu. Un, ja jums garšos, kāpēc nemēģināt ko līdzīgu pagatavot mājās? Kaut vai vrapus, mājās gatavotus kebabus vai vieglu picu savā gaumē!

Internets vienmēr palīdzēs izvēlēties

Protams, meklēt receptes internetā ir vienkāršākais veids, kāds iedomājams. Bet vērtīgi ir pievienoties kādai domubiedru grupai, kurā cilvēki dalās ar dažādām receptēm. Šādās grupās parasti ir miljoniem kolosālu ideju no kurām iedvesmoties. Kā nekā – katrs ēdienu gatavo citādi, šādi ir iespējams atrast jaunas garšas, pievienot savādākas garšvielas, riskēt un eksperimentēt.

Nebaidīties no eksperimentiem

Ja katru reizi ģimenes galdā celsiet vienus un tos pašus ēdienus, tie ātri apniks. Izgudrojiet ko jaunu. Pamēģiniet austrumu ēdienu! Iegādājieties olu nūdeles, austrumu wok mērci un vistas gaļu. Izmēģiniet ko tādu, kas vēl ne reizi nav celts galdā. Citā dienā pārsteidziet savus mīļos ar klasisku, tradicionālu latviešu ēdienu – siļķe, biezpiens un karsti jaunie kartupeļi. Mēģiniet pārsteigt savējos ar ko citādu kā ikdienā. Kāpēc pārmaiņas pēc vakariņās neēst pašu pagatavotas plānās pankūkas ar gaļas pildījumu vai sātīgu sēņu mērcīti? Lieliska ideja!

Un pats labākais, izmantojiet labumus, kas pieejami sezonas tirgū! Zaļumi, ogas un dārzeņu no vietējā tirgus būs labākais našķis vakariņu galdam. Ar malto gaļu pildīts kabacis, pārkaisīts ar sieru – sātīgs gardums, kas netiek celts galdā katru dienu. Un, kas nav mazsvarīgi, veselīgs!

Bieži vien idejas rodas procesa laikā. Ejiet sirot pa tirgu un radīsies arī iedvesma.