darba intervija

Lai darba intervija būtu veiksmīga… Padomi sievietei

Katra sieviete zina vismaz vienu joku par sekretāri. Vīrieši šādus jokus zina daudz vairāk, jo patiešām tiem tic. Bet katrā jokā ir daļa patiesības kā mēs zinām! Tad kā izvairīties no šādiem stereotipiem? Galu galā, kā tikt galā ar kārtējo darba interviju tā, lai tā būtu pēdējā?

Lūk, piedāvājam dažus padomus pārliecinātai sievietei, kura meklē darbu, lai darba meklējumi vainagotos panākumiem!

Pirmais iespaids – esi gatava

Labākā dāvana sievietei ir kompliments. Jums ir jāpanāk, ka darba devējs vismaz domās izsaka jums komplimentu. Tiesa gan, jūs to nezināsiet, tomēr…

  •    Sakārtoti mati. Matu sakārtojumam jāatbilst uzņēmuma prasībām. Ja dodaties uz interviju bankā – nekādas košas matu krāsas, nekādu “traku” frizūru. Galvenais – tīrība.
  •    Koptas rokas, nagi. Šis komentārus pat neprasa!
  •    Apģērbs. Atrodiet zelta vidusceļu. Apģērbam jābūt elegantam un klasiskam, vienlaikus modernam. Nekādā gadījumā nepāršaujiet pār strīpu ar pārāk īsiem svārkiem vai dziļu blūzes izgriezumu.
  •    Ērti apavi. Galvenais, lai piestāv koptēlam un ērti staigāt. Nebūtu skaisti izmežģīt potīti jaunā priekšnieka priekšā. Izvēlieties ērtas laiviņas, kas piestāv jeb kuram apģērba komplektam – trāpīsiet tieši mērķī!

Rokasspiediens – zelta vērts

Mīļās sievietes, teikšu no pieredzes – rokasspiediens ir tas, ko novērtē ik viens darba devējs un partneris. Tas nav tikai priekš vīriešiem. Strādājoša, apņēmīga sieviete drīkst piecelties kājās, sniegt savam potenciālajam priekšniekam kārtīgu rokasspiedienu! Rokasspiediens parāda attieksmi, vēlmi strādāt un nopietni sadarboties. Protams, tas ir arī pieklājības žests un cieņas izrādīšanas veids pret jūsu potenciālo darba devēju.

Acu kontakts – pārliecinātība par sevi

Tik pat svarīgs ir acu kontakts. Atbildot uz darba devēja jautājumiem esiet pavisam mierīga, ar skatienu un uzvedību parādiet to, ka esat pārliecināta par sevi, gatava uzņemties pienākumus un stipra.

Skatiena novirzīšana prom no sarunu partnera parādīs nedrošību, bailes. Darba devējam šķitīs, ka, varbūt, nemaz nevēlaties šo darbu.

Reti kurš iegūst kāroto darbu ar pirmo piegājienu. Parasti nākas apmeklēt daudzas darba intervijas. Bet tas ir lieliski! Jo katra intervija sniedz tik ļoti vajadzīgo PIEREDZI un rūdījumu.