labsajūta

Mana labsajūtas recepte

Ikviens cilvēks gan apzināti, gan neapzināti tiecas uz tādu prāta un ķermeņa stāvokli, kas sniedz labsajūtu. Tas ir loģiski. Bet veidi, kā tiek panākts šāds stāvoklis vai notiek tuvošanās tam, var būt visdažādākie, jo katrs ir individualitāte, unikāls šajā pasaulē, tāpēc arī labsajūtas faktori var būt katram atšķirīgi.

No savas pieredzes varu teikt, ka savus īstos labsajūtas faktorus nemaz uzreiz nezināju, tie pie manis atnāca ar laiku. Jo vairāk sevi iepazinu un apzinājos, jo labāk sapratu, kas ir tās lietas, kas man liek justies labi. Un tās arī izvēlējos. Es savā ikdienā centos atstāt lietas un notikumus, kas man patīk un der, bet atmest to, kas patiesībā nav saskaņā ar manu būtību, traucē labsajūtai. Varbūt arī jūs varat smelties iedvesmu no manas labsajūtas receptes, meklējot tās lietas, kas iederas jūsu unikālajā dzīvē!

 

  • Regulārs un veselīgs miegs

 

miegsMiegu pavisam noteikti lieku pirmajā vietā savas labsajūtas receptē. Ja seko savam bioloģiskajam ritmam un ievēro tādu miega režīmu, kas ķermenim ir vajadzīgs, tad dienas stundās ir tiešām daudz enerģijas, labas darbaspējas, ķermeņa darbība ir optimāla un imunitāte ir daudz labāka.

Par miega nozīmi labsajūtā pārliecinājos pati, kad dažus gadus strādāju darbā, kas no manis izsūca visus spēkus. Biju noskrējusies, negulējusi, regulāri strādāju pa naktīm. Rezultātā mana veselība pasliktinājās, imunitāte nokritās, pat pieņēmos svarā, ko veicināja stress, miega trūkums un neregulāras maltītes. Tad pieņēmu lēmumu vairs nedarīt sev pāri. Atteicos no šī darba, lai gan tad nācās samazināt arī ienākumus. Bet ieguvu pavisam jaunu dzīvi, atgriezos pie veselīgiem un harmoniskiem ieradumiem. Un atkal mierīgi varēju desmitos vakarā iet gulēt un celties pus septiņos.

 

  • Vismaz viena nesteidzīga brīvdiena nedēļā

 

Lai arī kāds būtu mans nedēļas darbu plāns, es vienmēr iekārtoju tā, lai viena diena būtu bez ierakstiem un plāniem. Tā ir tikai mana, ļaujos tajā dienā spontānām vēlmēm, laiskai atpūtai vai kaut ka citam. Pamostos un izdomāju, kā pavadīšu šo dienu. Neļaujos iesaistīt sevi kādos pienākumos. Šāda brīvdiena man ir ļoti svarīga, jo tad parunājos ar sevi, pārdomāju aizgājušo un gaidāmo nedēļu, cenšos apzināt nākamās nedēļas plānus.

 

  • Rūpes par veselību un ķermeni

 

Šis punkts ir ļoti svarīgs, jo palīdz uzturēt ķermeni labā formā gan šodien, gan nākotnes perspektīvā. Vispār jau šajā punktā ietilpst vairāki apakšpunkti. Es no rītiem vingroju, divas reizes nedēļā eju uz sporta zāli, kā arī veicu elpošanas vingrinājumus. Tāpat regulāri apmeklēju ģimenes ārstu, zobārstu un veicu analīzes. Tāpat reizi gadā man ir vispārējā veselības pārbaude. Es izvēlos pārbaudīt veselību Rīgā, jo tur, manuprāt, ir ļoti labi ārsti, kuri strādā ar jaunākajām metodēm. Tas man sniedz pārliecību, ka man nekas nekaiš, ka klusībā neattīstās slimības.

 

  • Laba grāmata vienmēr somā

 

Ja iepriekš minētās metodes vairāk orientētas uz fiziskās labsajūtas nodrošināšanu, tad šis ir domāts manam prātam un dvēselei. Man ļoti patīk lasīt grāmatas. Lasu gan klasiskā veidā, gan izmantoju e-grāmatas. Man somā vienmēr ir kāda grāmata vai arī planšete, kur varu lasīt. Labu grāmatu ir ļoti daudz Man gan laika lasīšanai neatliek tik daudz, cik gribētos, tomēr izmantoju katru mirkli, kad varu palasīt — transportā, kafijas pauzē, gaidot kaut ko, arī vakarā pirms miega. Lasu visdažādākās grāmatas. Man patīk psiholoģiskā un pašizaugsmes literatūra. Tāpat arī vienmēr sekoju jaunākajai latviešu literatūrai.

Vispār jau savu sarakstu ar lietām, kas man patīk, varētu turpināt ilgi, bet varbūt labāk jūs izveidojiet savu sarakstu? Kas ir tās lietas, kas jums liek justies labi?