ģimene

Pareiza ģimenes plānošana

Vai tāds jēdziens maz pastāv mūsdienās – PAREIZA ģimenes plānošana? Kas vispār skaitās pareiza plānošana un vai ģimeni maz var ieplānot?

Agrāk bija diezgan strikti pieņemts – kāzas un tikai tad bērni. Mūsdienās retais tam pievērš uzmanību, cilvēki vairs nevēlas precēties. Kaut vai tikai tāpēc, ka tas ir dārgs prieks. Un ja jau ir bērni, tad naudas nekad nav īpaši daudz. Tiesa gan, pēdējā gada laikā tendences atkal mainās – kāzu skaits ir palielinājies, cilvēki atkal atgriežas pie savu attiecību oficiālas reģistrēšanas un tas nudien ir apsveicami!

Kad pāris ir nonācis pie jautājuma par bērniem, tad gan var runāt par to, kā būtu pareizi plānot ģimenes pieaugumu. Protams, daudziem pāriem veicas, tiklīdz sāk “piestrādāt” pie tā, lai paliktu stāvoklī, tā ļoti ātri centieni vainagojas panākumiem. Tomēr ne visiem šādi izdodas sasniegt iecerēto īsā laika posmā. Un tad sākas vēl lielākas problēmas – psiholoģiskas.

paris Kad pāris ir nolēmis par labu bērniem, jāvēršas pie ārsta. Galvenais savam ārstam uzticēties. Uzreiz jāpiebilst, ka ne jau tikai sieviete ir atbildīga par bērna radīšanu. Arī vīrietim ir jāapmeklē ārsts, jāpārliecinās arī par vispārējo veselības stāvokli. Sievietes dodas pie ginekologa, lai pārliecinātos, vai nav kādi šķēršļi bērna ieņemšanai. Vīrietim jādodas pie urologa, kaut vai uz parastu apskati sava miera labad. Urologs ir vīriešu ārsts, kas veiks profilaktisku apskati, ja nepieciešams, veiks analīzes. Daudzi vīrieši no šī ārsta baidās, citi kautrējas. Tomēr jāsaka – urologs (urologs Rīgā) ir ārsts, no tā nav jābaidās, jākaunas vai jāizvairās.

Ja ārsti nekādus sarežģījumus nav atraduši, pāris droši var sākt strādāt pie bērna ieņemšanas. Katrā ziņā nav vēlams ļoti ieciklēties uz bērna ieņemšanu, tad var sasniegt pretējo rezultātu – pie bērna tikt neizdosies tik drīz. Sākumā pavisam noteikti jāmēģina pašiem, par to daudz nedomājot, izbaudot procesu bez izsargāšanās līdzekļiem. Noteikti nevajadzētu pirkt kaudzēm ovulācijas testu, vitamīnu un traucēt vīrieti katru reizi, kad aplikācija rāda, ka tuvojas ovulācija – auglīgākais laiks. Baudiet seksu, nesaspringstiet.

gimenes-planosanaObligāti gribas laikus atgādināt par to, ka bērna plānošana ir ļoti nopietns solis pāra attiecībās. Bērns ir uz visu dzīvi, tā ir milzīga atbildība. Viņš būs no jums atkarīgs, viņš mācīsies no jums – esiet labi cilvēki kopumā, lai būtu labi vecāki saviem bērniem. Pats galvenais, neplānojiet bērnu tad, ja jūsu attiecībās ir plaisas un problēmas. Bērns pavisam noteikti nav līmlente, kas salabos jūkošas attiecības. Bērna ienākšana ģimenē patiesībā ir pārbaudījums pāra attiecībām. Bērns drīkst ienākt jūsu ģimenē tikai tad, ja esat gatavi, stipri un zināt, ka tiksiet galā. Pārim ir jāsadarbojas, jāstrādā tandēmā un jāprot risināt savas problēmas kā pieaugušiem cilvēkiem.

Pie mazuļa plānošanas piederas arī veselīga dzīvesveida ievērošana un sava mājokļa iekārtošana. Kaut bērniņš vēl nav pieteicies, pārim vajadzētu padomāt, kāds izskatīsies viņu mājoklis, kad vajadzēs to piemērot mazuļa vajadzībām. Vajadzēs atbrīvot vietu bērna mēbelēm, vajadzīgajām mantām. Jātiek vaļā no bīstamiem priekšmetiem un asiem stūriem. Lietu, par kurām piedomāt, būs gaužām daudz. Tāpat arī tēriņu.

Katrā ziņā bērns ienesīs laimi jūsu ģimenē, ja esat laimīgi kopā jau tagad. Stabilam pārim noteikti viss izdosies!

Topošajiem vecākiem iespējams jau laikus iepazīties ar dažādu informāciju, kas atrodama internetā, bukletos un žurnālos. Tiesa gan, ar forumu lasīšanu gan labāk neaizrauties, jo tur valda bīstama tendence – rakstīts tikai viss negatīvais. Meklējiet pozitīvos stāstus, pavērojiet, kā tiek galā draugi un paziņas. Tomēr neņemiet pārāk lielu piemēru – jūsu ģimene nebūs kopija kādai citai, jums pašiem jāveido savs ģimenes modelis un struktūra.

Runājot par attiecību oficiālu reģistrēšanu – tas, protams, nav obligāti. Tomēr būt oficiāli precētiem nozīmē diezgan atvieglot savu un arī sava bērna dzīvi. Kā gan jūs katrs ar savu uzvārdu? Parasti mazulis tiek pie tēva uzvārda un mamma paliek nedaudz atstumta, jo viņai paliek savs uzvārds. Vai nav labāk dzīvot visiem ne tikai zem viena jumta, bet arī zem viena uzvārda? Ja nevēlaties svinēt kāzas – sarakstieties. Uzaiciniet tikai lieciniekus un veltiet dienu sev, pavadiet nakti kādā viesnīcā vai SPA. Kas zina, varbūt tieši šāds gājiens palīdzēs ātrāk pieteikties mazulim? Arī bērns jūt savu vecāku savstarpējo mīlestību – tas ir vajadzīgs abiem, gan vecākiem, gan bērnam.

Plānojiet ģimeni PAREIZI. Izvēlieties pareizos soļus, lai sakārtotu savas partnerattiecības.