atstorataji

Redzi un esi redzams!

Jautājums par atstarotāju lietošanu un visu, kas saistīts ar redzamību uz ceļa, ir aktuāls vienmēr, bet īpaši tagad, kad ir vistumšākais laiks. Sniega vēl nav, kas kaut nedaudz padarītu ainavu gaišāku. Bet arī tas neko ļoti daudz nemaina, jo ikvienam un jebkurā situācijā ir jādomā — vai es esmu pietiekami redzams citiem satiksmes dalībniekiem. Tas attiecas uz visiem — braucējiem, gājējiem, riteņotājiem, skrituļotājiem. Ja esi ceļa tuvumā, tad parūpējies, lai tu spīdētu un tumšajā laikā būtu labi saredzams.

Mazie atstarotāji nav efektīvi

Ir maldīgi domāt, ka viens mazs atstarojošs pintiķis pie somas sniegs lielu drošību. Atstarojošajam efektam jābūt labi pamanāmam no visām pusēm. Tāpēc visefektīvāk ir lietot vesti. Bet tā ne visiem patīk dizaina dēļ. Te gan ir pieejamas stilīgas alternatīvas, kas gan izmaksās vairāk — https://zibstore.com/women/women-reflective-accessories.

Labi ir izmantot uz rokas “uzsitamos” atstarojošos lineālus. Tie ir labāk redzami no visām pusēm un ir kustībā. Bet pavisam efektīvs risinājums, kurš būs labi saskaņojams ar modes tendencēm, ir cepure, kurai ir iestrādāts atstarojošs materiāls. Tagad tādas ir pieejamas ļoti plašā izvēlē gan pie individuālajiem rokdarbniekiem, gan veikalos. Tikai jāatceras cepuri vienmēr uzlikt galvā vai paņemt līdzi.

Vai tavs auto redz labi?

Viena lieta ir tas, ka mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem jābūt redzamiem, bet vēl jau ir arī tāds aspekts, ka pašiem autovadītājiem ir jāparūpējas, ka viņiem ir visas iespējas laikus pamanīt gājēju vai riteņbraucēju.

Tas nozīmē, ka ir jāievēro atļautais ātrums, vienmēr jābūt uz ceļu vērstam skatienam, ko nedrīkst aizņemt telefons, radio vai blakussēdētājs. Tāpat jāpārliecinās, ka auto lukturi ir pareizi noregulēti un ceļu rāda tieši tādā leņķī, kā ir nepieciešams. Auto lukturi mēdz būt arī netīri, mazinot apgaismojuma kvalitāti. Te var noderēt lukturu pulēšana. Tāpat jāseko, lai deg visas lampiņas un strādā gan tuvās, gan tālās gaismas, kas sniedz vajadzīgo redzamību. Un sliktos laika apstākļos, kad ir vājāka redzamība, labāk braukt lēnāk un uzmanīgāk.