atpūta-pie-dabas

Relaksācija, veselība un atpūta

Lai cilvēks būtu vesels un varētu dzīvot pilnvērtīgi, ir svarīgi, lai tiktu atvēlēts pietiekošs laiks atpūtai un relaksācijai. Atpūsties var dažādos veidos. Vienam atpūta nozīmē bāra krēsli (http://www.dizainakresli.lv/) piektdienas vakaros, citam aktīva, sportiska atpūta pie dabas krūts.

Veselīga relaksācija – sāls istaba

Sāls istabas ir īsts brīnumlīdzeklis, kuru iesaka ārsti dažādu saslimšanu gadījumos. Sāls istabas drīkst izmantot kā pieaugušie tā bērni dažādos vecumos. Sāls istaba ir pieejama ļoti daudzos veselības centros Latvijā.

Kā tas darbojas? Istabas sienas ir noklātas ar sāli, arī skats šai telpai ir ļoti interesants un pat iespaidīgs. No speciālas iekārtas izdalās sāls joni. Šīs telpas apmeklējums ieteicams astmas profilaksei, kā arī cilvēkiem, kuriem ir biežas elpceļu saslimšanas – iesnas, klepus, bronhīts, pneimonijas, mandeļu un ausu iekaisums.

Tomēr šo pakalpojumu drīkst izmantot arī cilvēki, kuri nesirgst ar augstākminētajām slimībām. Šādas telpas pieejamas arī SPA centros, ne tikai medicīnas iestādēs.

Relaksācija SPA un masāžas

spa-relaksācijaSPA ir vieta, kur var mierīgu sirdi pavadīt visu dienu, laiks šeit paskries nemanot, ātri un veselīgi! SPA var izbaudīt saunu, burbuļvannu, baseinu un neskaitāmas eksotiskas masāžas – ar karstajiem akmeņiem, šokolādes masāžu un citas.

Vismaz reizi gadā būtu vērts sevi palutināt pavadot pilnvērtīgu dienu SPA centrā, kur par jums rūpēsies labākie savas jomas speciālisti. Kas var būt labāks pret nogurumu kā tase zaļās tējas burbuļvannā, šokolādes masāža un kārtīgs saunas apmeklējums?

Izjāde ar zirgu – dvēselei un ķermenim

Izjāde ar zirgu ir gan fiziska nodarbe, gan relaksācija dvēselei. Zirgs ir dzīvnieks – ārsts, ar savu inteliģenci un siltumu viņš jums liks aizmirst visas bēdas un raizes. Latvijā ir ļoti plašs izjāžu piedāvājums. Parasti pieejamas izjādes pa mežiem, bet daži staļļi atrodas tuvu jūrai, tad var apvienot izjādi pa mežu ar skaistu saulrieta vērošanu un klausīšanos nomierinošajos jūras viļņos.

Izjāde stimulēs jūsu muskuļus, ļaus izbaudīt zirga vadāmību un kārtīgi pieelpoties svaigu laiku gaisu. Ja meklējat izjādes, noteikti izvēlieties tādu stalli, kurš piedāvā izjādi apvidū, nevis gar lielceļa malu vai pa laukumu.

Brauciet lasīt ogas un sēņot

lasīt-ogas-mežāKrājiet vitamīnus ziemai, ēdiet vietējās ogas un dārzeņus tik, cik lien. Izmantojiet iespēju doties uz privātajiem dārziem, kuros drīkst lasīt ogas līdzņemšanai un puncī. Tāpat dodieties uz mežu, lai salasītu meža veltes – meža ogas un sēnes. Tā atkal būs patīkama relaksācija, vitamīnu deva un pamatīgs lērums svaiga meža gaisa!

Cilvēki bieži vien aizmirst, kā ir ATPŪSTIES. Tomēr atpūta ir tas, kas uztur mūsos dzīvesprieku. Ēdiet veselīgi, izgulieties un elpojiet pilnu krūti. Dodieties izbraucienos un baudiet dabu. Lai veselība vairojas!