septembra-aktivitātes

Septembris ir ļoti rosīgs mēnesis

Vasara paiet tādā laiskā režīmā, daudziem ir atvaļinājumi, ceļojumi un citas lietas, kas ir ārpus ierastā dzīves ritma. Bet septembrī visi atgriežas ierindā. Spēki uzkrāti. Un var ar jaunu uzrāvienu mesties iekšā dzīvē.

Septembris tam ir ļoti piemērots, jo laika apstākļi ir tādi — kaut kas starp vasaru un rudeni. Nav pārāk karsts, bet nav vajadzības jau vilkt biezās drēbes. Tāpēc tas ir ideāli piemērots laiks aktīvām darbībām, pasākumiem un jaudīgām nedēļām, kad paveikt visu, kas iecerēts, un vēl nedaudz vairāk.

 

  • Sākas mācību gads

 

Septembris pavisam noteikti ir svarīgs atskaites punkts kalendārā un arī mūsus dzīvēs. Ne tikai tiem, kuriem ir kāds tiešs vai netiešs sakars ar mācību iestādēm, bet ikvienam, jo tas tomēr iezīmē kāda jauna cēliena sākumu — vasara beidzas, rudens sākas, daudzviet no vasaras darba režīma pāriet uz aktīvāku rudens režīmu. Savos prātos pārslēdzamies uz jaunu periodu. Un tas ir būtiski, lai saglabātu virzību un neiestigtu vienā režīmā.

Cilvēkam ir vajadzīgs plūdums, mainība un attīstība. Gadalaiku maiņa tam ir ļoti labs palīgs.

 

  • Laiks jauniem plāniem

 

Kad vairums darbinieku atgriezušies no atvaļinājumiem, tad uzņēmumos sākas neredzēta rosība. Notiek sapulces, tik kalti plāni mēneša un ceturkšņa ietvaros. Jau tiek domāts, kādi mērķi jāizpilda vēl līdz gada beigām. Pa vasaru varbūt ir radušās kādas lieliskas idejas, kuru īstenošanai tagad ir piemērots brīdis. Tam ir uzkrāta arī vajadzīga enerģija un iedvesma.

Jauni mērķi un plāni attiecas ne tikai uz karjeras jomu, bet arī uz personīgo dzīvi. Septembri var uzskatīt par vēl vienu Jauno gadu, kas ir ļoti piemērots atskaites punkts, lai arī savā dzīvē ieviestu kādas pārmaiņas. Varbūt ir kādas apņemšanās, kurām tieši šis ir īstais laiks, lai tās veikmīgi realizētu.

Ne vienmēr jāgaida 1. janvāris, lai mainītu kaut ko savā dzīvē. Katra jauna diena tam ir piemērota. Un septembris it īpaši.

 

  • Pēc vasaras jāatgriežas formā

 

uzlabot-fizisko-formuŠī vasara nav lutinājusi ar sauli, āra aktivitātēm un iespēju tā kārtīgi izbaudīt peldes. Parasti vasarā izskats un fiziskā forma uzlabojas, bet šovasar tam ir bijis maz iespēju, tāpēc daudzi atvaļinājumus pavadījuši lēnākā un laiskākā režīmā, ar kaut ko garšīgu. Tas var arī atspoguļoties negaidītā pārsteigumā, ka svari rāda + dažus kilogramus. Septembris ir piemērots brīdis, lai tiktu ar to galā. Sporta klubi atkal strādā ierastajā režīmā, bērni ir skolā un dienas ritms ir atgriezies ierastajā stingrajā kārtībā, kur ir iespēja ieplānot arī fiziskās aktivitātes, kas ļaus atbrīvoties no vasarā ar saldējumiem un citiem našķiem uzēstajiem kilogramiem.

Bet ne tikai par izskatu ir jāpadomā. Arī veselību nevajadzētu atstāt novārtā. Varbūt jāaiziet pie ģimenes ārsta vai jāapmeklē zobārstniecība? Arī bērniem jau laikus jāieplāno laiks, kad būs jāapmeklē zobārstniecība. Rindas uz valsts apmaksātu pakalpojumu ir garas, tāpēc jāpiesakās laikus.

 

  • Kāzu sezona turpinās

 

Nekas nav beidzies arī kāzu sakarā. Ja visu vasaru aktīvi rosījās precēties alkstošie pāri, tad arī rudenī tas turpinās. Vispār izsenis tieši rudens ir īstais kāzu laiks, jo tad ir beigušies visi lauku darbi, siens un raža mājās, tad var arī kāzas svinēt. Un daudzi pāri joprojām arī seko šai tradīcijai, ka kāzas plāno skaistākajā rudens laikā — septembrī vai oktobrī.

Tad daba pati gādā par skaistām krāsām. Vēl ir gana silts, lai izvēlētos tradicionālos kāzu tērpus. Arī ir vieglāk tikt pie rezervācijas vēlamajā restorānā vai viesu namā. Vasaras mēnešos tas ir diezgan neiespējami, ja rezervācija nav veikta vairāk kā pirms pus gada. Laulību gredzeni, ziedi, balta kleita, baznīca, tilti — tas viss ir kāzu neatņemama sastāvdaļa. Un tas ļoti labi iederas zelta rudenī.

 

  • Kultūras piedāvājums ir bagātīgs

 

gadatirgus-septembrīSeptembrī atgriežas arī bagātīgs kultūras pasākumu piedāvājums. Tepat jau durvju priekšā ir Dzejas dienu aktivitātes. Sezonu uzsāk arī teātri un koncertzāles. Septembrī svinam arī Tēva dienu. Tāpat pilsētās vēl notiek dažādi svētki, gadatirgi un citi paākumi, kas domāti gan vietējiem, gan ciemiņiem. Pasākumu kalendārs ir tik plašs, lai sev piemērotas iespējas atrastu ikviens.

No 1. līdz 9. septembrim notiks Jaunā teātra festivāls “Homo Novus”. 2. septembrī Zunda dārzā būs pozitīvais pasākums “Ezīšfests”. Un tie ir tikai daži no piedāvājumiem, ko izbaudīt septembrī.