ārsti

Specifiskos gadījumos nepieciešami labākie ārsti

Es dzīvoju mazpilsētā, kur pakalpojumi ne vienmēr ir pieejami tādā kvalitātē, kādu varētu gribēt, tāpēc diezgan bieži vajadzības gadījumā mēroju ceļu uz Rīgu, kur tomēr ir lielāka izvēle un arī iespēja atrast savas jomas labākos profesionāļus. Līdz šim biju apmierināta ar veselības aprūpi savā mazpilsētā, bet pēdējā pieredze man lika tomēr meklēt pašus labākos speciālistus.

Par ko ir runa? Par ginekologa pakalpojumiem. Protams, ka iespēja apmeklēt šādu ārstu ir arī dzimtajā vietā, ko arī līdz šim darīju. Bet tad es uzzināju, ka esmu stāvoklī. Un pēc pirmās ultrasonogrāfijas noskaidrojās, ka gaidu dvīņus.

Tas bija šoks un pārsteigums. Papildus tam bija jārēķinās ar to, ka man ir kāda hroniska un iedzimta slimība. Šāda kombinācija mani darīja bažīgu.

Mana ginekoloģe gan teica, ka viss kārtībā, satraukumam nav pamata. Tomēr jau pirmās analīzes parādīja, ka ķermenis ne īpaši tiek galā ar jauno situāciju. Tāpēc sapratu, ka lieki negribu riskēt ar savu un mazuļu veselību, man vajadzēja, lai grūtniecībai seko patiešām kompetents ginekologs, kurš arī ir saskāries ar specifisku un augsta riska grūtniecību gadījumiem.

Sapratu, ka šāds uzticams un zinošs ginekologs Rīgā būs daudz vieglāk atrodams. Tāpēc internetā izpētīju pieejamo informāciju un izvēlējos ietādi, kurā būtu pieejams tāds ginekologs, kurš varētu man nodrošināt šādā situācijā profesionālu grūtniecības uzraudzību. Un patiešām biju apmierināta ar aprūpi, ko saņēmu pie ginekologa Rīgā.

Man viss tika sīki izskaidrots, dotas rekomendācijas par dzīvesveidu, ēdienkarti, veiktas papildus analīzes un pārbaudes, arī vizītes tika nozīmētas biežāk, kā to nosaka valsts programma. Es jutos tiešām uzmanīta. Ar katru jautājumu varēju vērsties pie speciālista. Un nekad nesaņēmu tādu attieksmi, kas liecinātu, ka es te pati izdomāju kaut ko. Pateicoties zinošam ārstam, es veiksmīgi iznēsāju mazuļus līdz astotajam grūtniecības mēnesim, kad viņi piedzima ar plānotu ķeizargriezienu.

Arī ārpus Rīgas ir labi un zinoši ārsti, bet reizēm gan sirdsmieram, gan arī papildus drošībai ir vērts sameklēt pašus labākos speciālistus savā jomā.