piesarnojums-no-troksna

Troksnis ir viens no piesārņojuma veidiem

Šķiet, ka klusums mūsdienās jau ir kļuvis par tādu izredzēto cilvēku greznību, jo lielākoties ikdienā visur apkārt ir trokšņi. It īpaši pieaugoša problēma šajā sakarā ir pilsētās, kur ir arvien vairāk transportlīdzekļu un arī citu skaņas avotu, kas liedz izbaudīt klusumu un mieru.

Troksnis ir skaņu kopums, kas traucē cilvēkam, ir nepatīkams, tāpēc pasliktina pašsajūtu un rada diskomfortu. Apdzīvotās vietās vides troksni rada satiksme, dzelzceļš, būvniecība, rūpniecība, sabiedriskie pasākumi, sadzīves radītais troksnis. Tas viss summējas un var pārsniegt trokšņa līmeni, kas ir uzskatāms par atbilstošu normai.

troksna-ietekme-dzive

Trokšņa ietekme uz cilvēku

Pasaules Veselības organizācija ir pētījusi troksni kā faktoru, kas pazemina cilvēku dzīves kvalitāti. Un tam ir pakļauta ļoti liela daļa pasaules iedzīvotāju. Tāpēc valstu valdības arvien aktīvāk domā par to, kā mazināt trokšņa līmeni. Bet daudzas iespējas to mazināt pilsētvidē ir arī pašiem iedzīvotājiem, jo viņu izvēles to var ietekmēt. Automašīnu izpūtēji ir viens no piesārņojuma un skaņas avotiem, tāpēc katram vajadzētu sekot līdzi, lai izpūtēji būtu labā kārtībā un neradītu lieku troksni. Piemēram, sporta automašīnām speciāli uzlikti lielāki izpūtēji, lai radītu lielāku skaņu.

Tuvumā vai tālumā ?

Ja gribam vairāk miera un klusuma, jādzīvo tālāk no pilsētas un lielākiem objektiem, kur ir apkārt daba, plašumi. Bet attālums no pilsētas nozīmē arī citas klapatas, tāpēc ne visi var izmantot iespēju dzīvot mierā un klusumā, ja tuvumā nav darba iespēju, skolas un citu vajadzīgu objektu.

 

Tāpēc ir jāmeklē vidusceļš, kā dzīvot komfortablā vidē, bet nezaudēt visas tās iespējas, ko sniedz pilsēta.

 

Tieši tāpēc daudzi izvēlas par mājvietu piepilsētas teritoriju vai pilsētas nomalēs esošos privātmāju ciematus. Tur ir mierīga un klusa vide, bet līdz pilsētai un tajā esošajiem objektiem ir pavisam neliels brauciens ar auto vai sabiedrisko transportu. Pērkot īpašumu, trokšņa līmenis ir jāņem vērā kā viens no būtiskiem faktoriem, kas var ietekmēt ikdienu šajā vietā. Tāpēc jāpadomā, vai varēsiet dzīvot dzelzceļa vai lielas autoplūsmas tiešā tuvumā. Varbūt traucēs kāds rūpniecības objekts. Ja izvēlas īpašumu vēl maz attīstītā zonā, tad ir vērts iepazīties ar pašvaldības izstrādātajiem attīstības plāniem šajā teritorijā, lai zinātu, kādas pārmaiņas gaidāmas savas mājas durvju priekšā.

autosatiksme-troksnis

Lai nav tā, ka mierīga vieta jau pēc dažiem gadiem kļūst par pavisam savādāku, kas vairs neatbilst jūsus vēlmēm.