dzimumzimes

Vai pārbaudīji savas dzimumzīmes?

Mums katram ir pa kādai dzimumzīmei. Kāds varētu nosaukt visas, kas atrodamas uz ķermeņa, jo to nav daudz. Kāds cits pat nespēj iedomāties, cik viņu ir, jo dzimumzīmes klāt visu ķermeni. Un neviens no abiem variantiem nav sliktāks par otru – katrs cilvēks ir individualitāte. Tomēr, ja tev ir dzimumzīmes, vai tās ir veselas un nerada draudus?

Dzimumzīmju ārsts?

Ja kāda no dzimumzīmēm šķiet aizdomīga, nekavējoties jādodas pie dermatologa. Dermatologs ir ārsts, kas rūpējas par ādas veselību, tai skaitā par dzimumzīmēm.

Dermatologs dzimumzīmes pārbauda ātri un bezsāpīgi. Tādējādi var konstatēt, vai dzimumzīmes atbilst normām, vai jāveic rūpīgas pārbaudes – iespējams ļaundabīgs vai labdabīgs audzējs.

Konstatē pats, pirms dodies pie ārsta

Par savām dzimumzīmēm daudz ko var pateikt pats to īpašnieks un nēsātājs. Ņemot vērā tikai pāris kritērijus varat noteikt, vai dzimumzīme ir vesela, vai labāk doties pārbaudīties pie ārsta.

  1. Dzimumzīmei jābūt simetriskai. Jābūt skaidri redzamām tās robežām. Tai jābūt regulārai.
  2. Ja dzimumzīme ir daudzkrāsaina – vērts to pārbaudīt pie ārsta.
  3. Ja dzimumzīme aug, paliek lielāka vai plašāka – dodies pie ārsta.
  4. Ja dzimumzīme maina savu izskatu, sulo vai kļūst zvīņaina – ar steigu pie speciālista.

Kad pārbaudīties

Ja nekādu sūdzību nav, tas nenozīmē, ka nav jādodas uz profilaktiskām pārbaudēm. Ārsti iesaka šādas pārbaudes veikt divas reizes gadā – pirms vasaras sezonas un pēc tās. Jo tieši saulainais laiks ir tas, kas mudina veidoties jaunas dzimumzīmes un ādas veidojumus. Esiet uzmanīgi!

UZMANĪBU

Ja laicīgi tiek atklāts ādas ļaundabīgs veidojums – vēzis – to iespējams izgriezt. Tādā gadījumā seku tālākai veselībai nebūs. Tāpēc, vēlreiz – esiet vērīgi, vērojiet savu ķermeni un pārmaiņas tajā! Laikus dodieties pie speciālista.

Vasarā visu ar mēru

Sauļoties patīk vairumam cilvēku. Galvenais – visu ar mēru. Lietojiet saules aizsargkrēmus, kas pasargās ādu. Tāpat mitriniet savu ādu – arī no iekšpuses, dzerot daudz tīra ūdens.

Pats galvenais – sargājiet savu ādu, pārbaudiet arī bērnu ādas veidojumus, pavērojiet ādas izmaiņas saviem ģimenes locekļiem. Pie ārsta vērsieties laicīgi.