tīri-zobi-bērniem

Veseli zobi — viens no labas veselības stūrakmeņiem

Veseli zobi ir ne tikai estētikas un labas pašapziņas jautājums, bet tas būtiski ietekmē arī kopējo veselību.

Protams, ka nekopts mutes dobums ir iemesls sliktai elpai, kas ievērojami bojā attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem. Kuram gan patīk atrasties tuvumā cilvēkam, no kura mutes nāk nepatīkams aromāts.

Tomēr daudz būtiskāk ir tas, kādu kaitējumu slikti zobi var izdarīt organismam. Ja ir bojāti zobi, iekaisušas smaganas, tad šīs zonas kļūst par potenciālo infekcijas perēkli. Smaganu iekaisumi, kas netiek ārstēti un novērsti, var kļūt par par iemeslu zobu zaudēšanai. Tāpat nemitīga baktēriju klātbūtne mutē var veicināt gremošanas sistēmas slimību rašanos un saasināšanos, ja šāda veida problēmas jau ir aktuālas.

Sliktas mutes higiēnas dēļ var tikt zaudēti zobi, veidojas iekaisuma perēkļi, var ciest arī pārtikas uzņemšanas process. Tas mudina izvēlēties vieglāk sakožamus ēdienus. Tas nozīmē, ka palielinās neveselīga uztura daudzums, kas attiecīgi ietekmē kopējo veselību, veicinot svara pieaugumu, cukura un slikto tauku patēriņu, kas attiecīgi jau var kļūt par papildu faktoru daudzām citām saslimšanām.

Lai zobu stāvoklis negatīvi neietekmētu kopējo organisma stāvokli un arī neradītu estētiskas dabas problēmas, jau kopš bērnības rūpīgi jāseko mutes dobuma stāvoklim. Bērniem jāmāca pareizi rūpēties par saviem zobiem un padarīt to par savas dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Lai neradītu nepatīkamu pirmo pieredzi, labāk jāizvēlas bērnu zobārstniecība, jo tur būs īpaši kvalificēts un iejūtīgs zobārsts bērnam.

Regulāra un pareiza zobu higiēna mājās, zobu higiēnista apmeklēšana vismaz reizi gadā, zobārsta profilaktisks apmeklējums katru gadu un laicīga bojājumu novēršana palīdzēs saglabāt labu mutes veselību un zobus labā stāvoklī visa mūža garumā. Un skaists, vesels smaids noteikti būs pati labākā rota, kas palīdzēs saglabāt labu pašapziņu un pārliecību par sevi jebkurā situācijā.

Paradums vienmēr uzturēt savu mutes veselību labā stāvoklī, veicina arī citus veselīga un atbildīga dzīvesveida paradumus, tāpēc tie ir labi pamati, ko ielikt jau agrā bērnībā.